Доманівська ЗОШ I-IIIст.№2
П`ятниця, 29.03.2024, 16:23
Доманівська загальноосвітня школа I-III ступенів №2 Доманівської селищної ради Миколаївської області
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Сторінка психолога | Реєстрація | Вхід
» Меню сайту

» Категорії розділу
School [1]

» Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» Форма входу

Сторінка практичного психолога

      У підлітковому віці відбувається втрата «дитячого статусу», хоча зберігаються нереалістичні уявлення про власні привілеї і статус дорослих. Такому становищу сприяють і суб’єктивні враження; різкі фізичні зміни, мрії та ідеали, які починають уявлятися вже менш реальними, кризові зіткнення із самим собою і сім’єю, почуття самотності та прагнення швидше досягти статусу дорослої людини. У традиційній класифікації підлітковим віком прийнято вважати період розвитку індивіда від 10-11-ти до 14-15-ти років. У перехідний вік (напівдитина - напівдорослий) індивід проходить довгий шлях у своєму психічному розвитку через внутрішні конфлікти з самим собою та іншими, через зовнішні зриви і внутрішні «сходження до себе» як до особистості.

     «Підйоми» та «падіння» в цьому віці зумовлені якісними змінами, які, з одного боку, супроводжуються появою у самого підлітка значних суб’єктивних труднощів, а з іншого - виникненням об’єктивних перешкод при його взаємодії з довкіллям. Така варіативність пов’язана з протиріччям підліткового віку. Внутрішні зміни впливають на поведінку. Підлітки підвищено збудливі, імпульсивні, їхні дії часто нестримні, без контрольовані, неадекватні стимулам. Вони часто відчувають невпевненість, переживають невдачі, не бажаючи виявляти свій стан, прикриваються грубістю, байдужістю, неуважністю, оскільки бояться бути посміховиськом. Висока активність може раптово перерости у знесилення, шалена радість змінюється смутком, впевненість у собі переходить у зніяковіння, егоїзм чергується з альтруїстичністю, пристрасть до спілкування – із замкнутістю в собі, чутливість переходить в апатію, жвава зацікавленість – у розумову байдужість, любов до читання – у зневагу до нього, прагнення до нового, захоплення спостереженнями – у нескінченні розмірковування тощо.

     Підлітковий вік - це період, коли прискорюється ріст організму. Зміна росту і ваги тіла супроводжується змінами пропорцій спочатку до дорослих розмірів доростають голова, кісті рук і ступні, потім – кінцівки (подовжуються руки і ноги) і в останню чергу – тулуб. Інтенсивний ріст скелету випереджує розвиток мускулатури. Все це призводить до певної непропорційності тіла, підліткової незграбності. Діти відчувають себе в цей час вайлуватими, неспритними, некрасивими. Внутрішні органи та судини також не встигають за ростом скелету. Тому діти часто скаржаться на головний біль, білі в кінцівках, утомлюваність або, навпаки, виявляють гіперактивність.

Тому і вчителям, і батькам потрібно усвідомити, що це такий самий важкий і відповідальний у житті дитини, як і прихід до першого класу.

       Пам’ятка                   

Чого не можна робити, спілкуючись із підлітком

  1. Застосовувати насилля, крики і глузування.
  2. Застосовувати епітети, які б принижували його гідність.
  3. Ображатись і демонстративно не розмовляти з підлітком цілими днями.
  4. Ігнорувати його думки щодо власного здоров’я, планів на майбутнє, дозвілля, кишенькових грошей.

     «Лише у щасливих батьків виростають щасливі діти.»  Людину виховує життя, і від обставин багато що залежить. Але ще більше залежить від самої людини: певним чином вона сама створює себе. І завдання дорослим полягає в тому, щоб допомогти підлітку на цьому шляху.

      У вихованні не можна нехтувати ніякими дрібницями. Дрібниць у виховній роботі просто не буває і не може бути. Часом батьки забувають своє дитинство і себе в отроцтві та юності, й тому не розуміють власних дітей, природу їхніх учинків. А діти не розуміють батьків. Пам’ятайте : вашим  дітям – підліткам потрібна не стільки опіка, скільки дружня порада, розумне керівництво, ваша духовна підтримка. Однак духовну підтримку подавати важко: для цього самому слід бути «на висоті». Потрібно бути цікавим і необхідним для підлітка. Ваша допомога не повинна бути крикливою, а поради нав’язливими.

      З моменту народження ваших дітей ви все  життя їх виховуєте, і вони виховують вас. Ви самі себе виховуєте під впливом своїх дітей, щоб залишатися потрібними їм завжди, навіть тоді, коли вони стануть дорослими, аби знайшли у вас розуміння, розрядку, мудрість, духовну близькість.


» Пошук

» Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

» Архів записів

» Друзі сайту






 






Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz