
Але в оздоровчих групах виходить! І не тільки тому, що загартовування тут проводять систематично, поступово, методично, не опускаючи рук через перші невдачі, але і тому, що поєднують його зі строгим і точним дотриманням режиму дня. Чи досяжне це в домашніх умовах? Безсумнівно! І перше, що повинні зробити батьки, переглянути домашній побут і уклад, свої звички, навіть стиль взаємин у родині.
Дитині необхідний спокійний, доброзичливий психологічний клімат. Який тут зв'язок з респіраторними інфекціями? Запевняю вас, цілком реальний. Сварки, лайки в присутності дитини сприяють виникненню в нього неврозу, це істотно знижує захисні можливості дитячого організму.
Удар по здоров'ю дитини наносять і шкідливі звички батьків. Доведено, що діти батьків, які палять , хворіють бронхолегенічними захворюваннями набагато частіше, ніж діти батьків, що не палять. І якщо дорослі курці відмовляться від цигарок, це буде благом і для них самих, і для дитини.
Дуже важливий і загальний розпорядок життя. На жаль, у багатьох родинах, особливо молодих, зневажають режимом, а це неминуче йде на шкоду дитині.
За результатами спостережень, діти, що відвідують шкільні установи, найчастіше занедужують після вихідних і святкових днів. І трапляється це тому, що вдома дитина не забезпечена режимом, до якого він звикла, на який настроїлася : увечері лягає спати пізніше, прогулянку заміняють іграми вдома, комп'ютером, дозволяють скільки завгодно дивитися телепередачі, перегодовують насолодами. Все це негативно позначається на незміцнілому дитячому організмі, розладжує функції всіх його органів і
систем, неминуче послабляючи тим самим і захисні механізми.